Coherentlylife > Lifestyle > Jakie ćwiczenia można wykonywać z kettlebells?
Lifestyle

Jakie ćwiczenia można wykonywać z kettlebells?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kettlebell, zwane również kulą treningową, to popularne narzędzie do treningu, które dostarcza wiele korzyści dla całego ciała. Jest to metalowa kula z uchwytem, która umożliwia wykonywanie różnorodnych ćwiczeń. Oto kilka przykładów ćwiczeń, które można wykonywać mając kettlebell sklep:

Przysiady z kettlebellem

Stojąc w szerokim rozkroku, trzymaj kettlebell dwoma rękoma na wysokości klatki piersiowej. Opuszczaj biodra, aż uda będą równoległe do podłoża, a następnie wracaj do pozycji wyjściowej. To ćwiczenie wzmacnia mięśnie nóg, pośladków i mięśnie rdzenia.

Wiosłowanie z kettlebellem

Postaw się w pozycji lekko pochylonej do przodu, trzymając kettlebell jedną ręką. Opuść klatkę piersiową w dół, utrzymując proste plecy, a następnie unosząc kettlebell w kierunku boku, skieruj łokieć do tyłu. To ćwiczenie wzmacnia mięśnie pleców, ramion i przedramion.

Martwy ciąg z kettlebellem

Stań z kettlebellem na podłodze przed sobą. Zgiń w pasie, trzymając proste plecy i chwytając kettlebell obiema rękami. Unieś się, prostując nogi i unosząc kettlebell do poziomu bioder. To ćwiczenie wzmacnia mięśnie pleców, nóg, pośladków i mięśnie core.

Wyciskanie kettlebell nad głowę

Stań w pozycji wyprostowanej, trzymając kettlebell w jednej ręce na wysokości ramienia. Unieś kettlebell nad głowę, prostując ramię. Powoli opuść kettlebell do pozycji wyjściowej. To ćwiczenie wzmacnia mięśnie ramion, barków i mięśnie rdzenia.

Wykroki z kettlebellem

Stojąc w pozycji wyprostowanej, trzymaj kettlebell w jednej ręce. Zrób duży krok do przodu, zginając obie nogi w kolanach, aż udo będzie równoległe do podłoża. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz na drugą stronę. To ćwiczenie wzmacnia mięśnie nóg, pośladków i mięśnie core.

Swing kettlebell

Stań w szerokim rozkroku, trzymając kettlebell obiema rękami między nogami. Wykonaj ruch zamachowy, unosząc kettlebell na wysokość ramion przy pomocy bioder i napięcia pośladków. Powtórz ruch płynnie. To ćwiczenie wzmacnia mięśnie pośladków, ud i mięśnie core.

Pamiętaj, że przed rozpoczęciem treningu z kettlebells ważne jest, aby nauczyć się poprawnej techniki i zacząć od mniejszych wag, stopniowo zwiększając obciążenie. Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek nowego programu treningowego zawsze zaleca się skonsultowanie z trenerem lub specjalistą od zdrowia, aby dostosować go do swoich indywidualnych potrzeb i poziomu zaawansowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *